Popüler Ui Arayüz Tasarım Araçları

Framer X ui

Arayüz Tasarım Araçları; Dijital arayüz tasarımları yapabilmeniz için geliştirilmiş, Mac OS ya da Windows platformlarında bulunan ve sayısız plugin desteği sağlayan popüler arayüz tasarım araçlarını sizler için kısa kısa derledik.

Ücretli ya da ücretsiz versiyonları ile bu popüler arayüz geliştirme araçlarının kullanıcı dostu arayüzler yanında yabancı bir çok kaynak ile kendinizi arayüz tasarım araçları üzerinde çalışmalar yapabilirsiniz.

Konuya başlamadan önce yaptığınız tasarımları, kariyer geçmişinizi paylaşabileceğiniz Profesyonel Sosyal Ağ Platformu Polywork konumuza da göz atmayı unutmayın.

 

sketch ui

Sketch App

Web site: https://sketch.com/

Özellikle arayüz tasarımcıları için yapılmış Sketch, web arayüz tasarımlarının yanında mobil uygulama arayüzleri de yapabilirsiniz. Çok gelişmiş bir component yapısı bulunmaktadır. Sadece text ve renk stillerini yönetmenin yanında Symbol yapısı sayesinde geniş kapsamlı arayüz projelerinizi harika bir şekilde yönetme ya da geliştirme yapısına sahip oluyorsunuz. İnternet üzerinde açık kaynak içerikler ile Plugin arşivlerine ulaşabilir, kolay kullanımları ile arayüz projeleriniz üzerinde kullanabilirsiniz.

 

Figma ui

Figma

Web Site: https://figma.com/

Web & Mobil arayüz tasarımları yapabileceğiniz, tarayıcı tabanlı destek sunan harika bir arayüz geliştirme platformu. Sayısız Plugin desteğinin yanında projenizi arkadaşlarınız ile paylaşarak tasarım yapmaların olanak tanıyorsunuz. Hızlı bir şekilde prototip çıkartabiliyor ya da bunu müşterileriniz ile paylaşabiliyorsunuz. İnternet üzerinde Figma dersleri ile kendinizi hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz.

 

adobe xd ui

Adobe XD

Web Site: https://adobe.com/tr/products/xd

Adobe ailesinin arayüz tasarım geliştirme aracı olarak tanıtılan kullanışlı bir platformdur. Animasyon destekli prototipler yapabilir ya da paylaşım link yapısı ile projenizi sanki çalışıyormuş izlenimi verebilirsiniz. Sayısız plugin desteği sayesin de arayüz tasarım projelerinizi Adobe XD ile geliştirebilirsiniz.

 

Framer X ui

Framer X

Web Site: https://framer.com/

Framer X, eski Facebook çalışanları tarafından kurulmuştur. Arayüz tasarım geliştirme aracı olan Framer X plugin desteği de veriyor. Framer X Store üzerinde bulunabilen video oynatıcılar, canlı haritalar, bilgi üreticileri, UI kitleri ya da interaktif tasarım sistemleri var. Bu sayede React temelli bileşenler yazılımcı topluluğuyla paylaşabiliyorsunuz.

 

Invision Studio ui

Invision Studio 

Web Site: https://invisionapp.com/studio

Arayüz tasarımı ve prototipleme aracı olarak tanıtılan Invision Studio web tabanlı bir araçtır. Wireframe akışları yapabileceğiniz ya da detaylı prototipler hazırlayabiliyorsunuz. Invision ile internet üzerinde sayısız kaynak sayesinde projenizi oluşturabilirsiniz.

2 Comments

Asu kırnaz

Mayıs 30, 2021

Özellikle frameri tavsiye ederim çok bilinir değil ama saydığınız tüm araçları içinde barındıran 10in1 bir araçtır

Cevapla

Sedat yasir

Mayıs 30, 2021

Sketchi tek geçerim bu alemde bu arada çok yararlı olmuş teşekkürler

Cevapla

Leave a Reply